Silicon Labs 530FB100M000DG
530FB100M000DG picture photo
Mfg. Part Number
530FB100M000DG
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
530FB100M000DG.pdf
Availability of 530FB100M000DG
QUANTITY
530FB100M000DG Order Process
Ship out your order
Specifications of 530FB100M000DG
Internal Part NumberEIS-530FB100M000DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystal Oscillators and Voltage Controlled Oscillators
Clock Tree Timing Solutions
Standard Package100
SeriesSi530
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)98mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.073" (1.85mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)530FB100M000DG
Related Links530FB10, 530FB100M000DG Datasheet, Silicon Labs Distributor
530FB100M000DG Details Description
Related parts for 530FB100M000DG
RELAY OPTO AC/DC 200V 0.55A 8SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 464 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.133 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf