Silicon Labs 530FC156M250DGR
530FC156M250DGR picture photo
Mfg. Part Number
530FC156M250DGR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
530FC156M250DGR.pdf
Availability of 530FC156M250DGR
QUANTITY
530FC156M250DGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 530FC156M250DGR
Internal Part NumberEIS-530FC156M250DGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi530
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±7ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)98mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)75mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)530FC156M250DGR
Related Links530FC15, 530FC156M250DGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
530FC156M250DGR Details Description
Related parts for 530FC156M250DGR
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 5A PPAK SO-8 datasheet.pdf
RES SMD 5.23 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC DGTL POT 2CH 10K 16UTQFN datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58U datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/3/270FH3.2SR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf