FFF 54111-108081000LF
54111-108081000LF picture photo
Mfg. Part Number
54111-108081000LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54111-108081000LF.pdf
Availability of 54111-108081000LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54111-108081000LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54111-108081000LF
Internal Part NumberEIS-54111-108081000LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Number of Positions8
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.925" (23.50mm)
Length - Post (Mating)0.437" (11.09mm)
Length - Stack Height0.394" (10.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54111-108081000LF
Related Links54111-10, 54111-108081000LF Datasheet, FFF Distributor
54111-108081000LF Details Description
Related parts for 54111-108081000LF
OSC XO 25.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.30V SOT143-4 datasheet.pdf
IC MOSFET N-CHAN 60V SOT223 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 20A 125V datasheet.pdf