FFF 54111-114021900LF
54111-114021900LF picture photo
Mfg. Part Number
54111-114021900LF
Datasheet Download
54111-114021900LF.pdf
Availability of 54111-114021900LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54111-114021900LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54111-114021900LF
Internal Part NumberEIS-54111-114021900LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Number of Positions2
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.040" (26.42mm)
Length - Post (Mating)0.197" (5.00mm)
Length - Stack Height0.748" (19.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54111-114021900LF
Related Links54111-11, 54111-114021900LF Datasheet, FFF Distributor
54111-114021900LF Details Description
Related parts for 54111-114021900LF
BUSHING 0.125" NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMB datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC SLIC/CODEC 2CHANNEL 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 1.21 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf