FFF 54112-107080950LF
54112-107080950LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-107080950LF
Datasheet Download
54112-107080950LF.pdf
Availability of 54112-107080950LF
QUANTITY
54112-107080950LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-107080950LF
Internal Part NumberEIS-54112-107080950LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions8
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.825" (20.96mm)
Length - Post (Mating)0.356" (9.05mm)
Length - Stack Height0.374" (9.50mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-107080950LF
Related Links54112-10, 54112-107080950LF Datasheet, FFF Distributor
54112-107080950LF Details Description
Related parts for 54112-107080950LF
RES SMD 24.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER FREQ PROGR 28SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 20A 3.4 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE 175A 250V NON STD FAST datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 7MM datasheet.pdf
CGRID SL CRP HSG SR NP 3POS datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 30pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
HDR 50POS LP 4 5MM PC datasheet.pdf