FFF 54112-111262300LF
54112-111262300LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-111262300LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54112-111262300LF.pdf
Availability of 54112-111262300LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54112-111262300LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-111262300LF
Internal Part NumberEIS-54112-111262300LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions26
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.225" (31.12mm)
Length - Post (Mating)0.225" (5.71mm)
Length - Stack Height0.905" (23.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-111262300LF
Related Links54112-11, 54112-111262300LF Datasheet, FFF Distributor
54112-111262300LF Details Description
Related parts for 54112-111262300LF
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
GDT 350V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 9.5"LX6.34"W datasheet.pdf
CONN RCPT 26 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 13POS SNGL PCB datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEAT SHRINK datasheet.pdf
TV 11C 11#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
100UF 35V 6,3X11 datasheet.pdf