FFF 54112-811081900LF
54112-811081900LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-811081900LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54112-811081900LF.pdf
Availability of 54112-811081900LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54112-811081900LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-811081900LF
Internal Part NumberEIS-54112-811081900LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions8
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.225" (31.12mm)
Length - Post (Mating)0.382" (9.71mm)
Length - Stack Height0.748" (19.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-811081900LF
Related Links54112-81, 54112-811081900LF Datasheet, FFF Distributor
54112-811081900LF Details Description
Related parts for 54112-811081900LF
IC OPAMP AUDIO 8MHZ 14SOIC datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN RF 12V SOT-323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90KHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
CONN RECEPT 144POS W/O POST SMD datasheet.pdf
TXRX OPTICAL SFP BAIL LATCH datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0039UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf