FFF 54112-812102450LF
54112-812102450LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-812102450LF
Datasheet Download
54112-812102450LF.pdf
Availability of 54112-812102450LF
QUANTITY
54112-812102450LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-812102450LF
Internal Part NumberEIS-54112-812102450LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions10
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.325" (33.66mm)
Length - Post (Mating)0.266" (6.75mm)
Length - Stack Height0.964" (24.50mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-812102450LF
Related Links54112-81, 54112-812102450LF Datasheet, FFF Distributor
54112-812102450LF Details Description
Related parts for 54112-812102450LF
IC FPGA 260 I/O 352MBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
IC DAS 8BIT 8-CH 28-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT YLW 0.80" CARLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 19 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf