FFF 54121-109201800LF
54121-109201800LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-109201800LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54121-109201800LF.pdf
Availability of 54121-109201800LF
QUANTITY
54121-109201800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-109201800LF
Internal Part NumberEIS-54121-109201800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.025" (26.03mm)
Length - Post (Mating)0.196" (4.99mm)
Length - Stack Height0.709" (18.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-109201800LF
Related Links54121-10, 54121-109201800LF Datasheet, FFF Distributor
54121-109201800LF Details Description
Related parts for 54121-109201800LF
TERM BLOCK PLUG 7POS 7.62MM datasheet.pdf
HEADER OPEN TURR 3LVL.600 32POS datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 10ppm 10pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 16pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
125 PIN RECEPTACLE 14-10 TPPHBZ datasheet.pdf
325 MHz, 8 x 8 Buffered Video Crosspoint Switches IC datasheet.pdf