FFF 54121-407051300LF
54121-407051300LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-407051300LF
Datasheet Download
54121-407051300LF.pdf
Availability of 54121-407051300LF
QUANTITY
54121-407051300LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-407051300LF
Internal Part NumberEIS-54121-407051300LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBergstik Design 03/Mar/2014
Standard Package200
PackagingBulk
Number of Positions5
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.825" (20.96mm)
Length - Post (Mating)0.193" (4.91mm)
Length - Stack Height0.512" (13.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)