FFF 54121-408161800LF
54121-408161800LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-408161800LF
Datasheet Download
54121-408161800LF.pdf
Availability of 54121-408161800LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54121-408161800LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-408161800LF
Internal Part NumberEIS-54121-408161800LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions16
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.925" (23.50mm)
Length - Post (Mating)0.096" (2.45mm)
Length - Stack Height0.709" (18.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating)78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-408161800LF
Related Links54121-40, 54121-408161800LF Datasheet, FFF Distributor
54121-408161800LF Details Description
Related parts for 54121-408161800LF
CBL RIBN 23COND 0.156 GRAY 100' datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMC datasheet.pdf
TXRX IR 4MB/S 3V FRONT VIEW SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 36G SLC DDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf