FFF 54121-409361550LF
54121-409361550LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-409361550LF
Datasheet Download
54121-409361550LF.pdf
Availability of 54121-409361550LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54121-409361550LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-409361550LF
Internal Part NumberEIS-54121-409361550LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions36
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.025" (26.03mm)
Length - Post (Mating)0.294" (7.48mm)
Length - Stack Height0.610" (15.50mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating)78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-409361550LF
Related Links54121-40, 54121-409361550LF Datasheet, FFF Distributor
54121-409361550LF Details Description
Related parts for 54121-409361550LF
RES SMD 442K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET 3 POS IDC 20-24AWG datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 75 OHM 1506 datasheet.pdf
6061 APPLIANCE INLET 15A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf