C&K Components F02010107
F02010107 picture photo
Mfg. Part Number
F02010107
Manufacturer
Product Category
Accessories - Caps
Brief Description
SWITCH CAP
Datasheet Download
F02010107.pdf
Availability of F02010107
QUANTITY
F02010107 Order Process
Ship out your order
Specifications of F02010107
Internal Part NumberEIS-F02010107
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyAccessories - Caps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F02010107
Related LinksF020, F02010107 Datasheet, C&K Components Distributor
F02010107 Details Description
Related parts for F02010107
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE USB A TO MICRO-B 1.5M datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 100V 10% BX 1812 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
RES 399.61 OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
254 TB SPRING CLAMP 35D datasheet.pdf
508 TB PL PL FIXED/T WF datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 950MA 395.2 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS 0.4MM SMD datasheet.pdf