FFF 54121-807281050LF
54121-807281050LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-807281050LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN STACKER 28POS 0.100" T/H
Datasheet Download
54121-807281050LF.pdf
Availability of 54121-807281050LF
QUANTITY
54121-807281050LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-807281050LF
Internal Part NumberEIS-54121-807281050LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions28
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.825" (20.96mm)
Length - Post (Mating)0.292" (7.41mm)
Length - Stack Height0.413" (10.50mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-807281050LF
Related Links54121-80, 54121-807281050LF Datasheet, FFF Distributor
54121-807281050LF Details Description
Related parts for 54121-807281050LF
FERRITE CHIP 240 OHM 300MA 0402 datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 16A 12V datasheet.pdf
TVS DIODE 108VWM 175.2VC P600 datasheet.pdf
PMI BASE 1INCAND S6 CNDLBR SCRW datasheet.pdf
SURGE PROTECTION PLUG datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 40POS datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 166MHZ 90BGA datasheet.pdf