FFF 54121-810362150LF
54121-810362150LF picture photo
Mfg. Part Number
54121-810362150LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN STACKER 36POS 0.100" T/H
Datasheet Download
54121-810362150LF.pdf
Availability of 54121-810362150LF
QUANTITY
54121-810362150LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54121-810362150LF
Internal Part NumberEIS-54121-810362150LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions36
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.125" (28.58mm)
Length - Post (Mating)0.159" (4.03mm)
Length - Stack Height0.846" (21.50mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating)15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54121-810362150LF
Related Links54121-81, 54121-810362150LF Datasheet, FFF Distributor
54121-810362150LF Details Description
Related parts for 54121-810362150LF
FAN AXIAL 127X38.1MM 48V GL48B4 datasheet.pdf
BOX ALUMINUM NATURAL 4"L X 8"W datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG CMOS OE 100PPM datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 18CDIP datasheet.pdf
CONN SPRING 6POS SNGL .315 SMD datasheet.pdf
PTC RESET 250/60V VRT SMD 130MA datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 410MA 620 MOHM datasheet.pdf
VHDM 8R DC STKR 50 COL 18MM 30AU datasheet.pdf