FFF 54122-106721000LF
54122-106721000LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-106721000LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54122-106721000LF.pdf
Availability of 54122-106721000LF
QUANTITY
54122-106721000LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-106721000LF
Internal Part NumberEIS-54122-106721000LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package25
PackagingBulk
Number of Positions72
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.744" (18.90mm)
Length - Post (Mating)0.230" (5.86mm)
Length - Stack Height0.394" (10.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-106721000LF
Related Links54122-10, 54122-106721000LF Datasheet, FFF Distributor
54122-106721000LF Details Description
Related parts for 54122-106721000LF
CAP TANT 470UF 75V 10% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 3A DO201AD datasheet.pdf
PCI EXPRESS 36P(3.1)(30")WHITE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
CBL RIBN 14COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 72POS datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
IC FPGA ARTIX7 676BGA datasheet.pdf
CONN SKT STR SLDR FLATPAQ datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf