FFF 54122-111401200LF
54122-111401200LF picture photo
Mfg. Part Number
54122-111401200LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54122-111401200LF.pdf
Availability of 54122-111401200LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54122-111401200LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54122-111401200LF
Internal Part NumberEIS-54122-111401200LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions40
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.225" (31.12mm)
Length - Post (Mating)0.633" (16.07mm)
Length - Stack Height0.472" (12.00mm)
Length - Tail0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54122-111401200LF
Related Links54122-11, 54122-111401200LF Datasheet, FFF Distributor
54122-111401200LF Details Description
Related parts for 54122-111401200LF
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC DAC QUAD 8BIT R-TO-R 20-SOIC datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.31V SC70-3 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 4.34A 21 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FEMALE PANEL #20 datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH 4x4 44MLF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
EE XP-E BLUE datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf