FFF 54242-107401000LF
54242-107401000LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-107401000LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54242-107401000LF.pdf
Availability of 54242-107401000LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54242-107401000LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-107401000LF
Internal Part NumberEIS-54242-107401000LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions40
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.755" (19.18mm)
Length - Post (Mating)0.361" (9.18mm)
Length - Stack Height0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-107401000LF
Related Links54242-10, 54242-107401000LF Datasheet, FFF Distributor
54242-107401000LF Details Description
Related parts for 54242-107401000LF
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 700MA SMINI3 datasheet.pdf
DOOR STEEL 16.2X5.25" GREY datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
DSUB COAX 75 P STR 30 datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 3.7NS 132CSBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf