FFF 54242-112242000LF
54242-112242000LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-112242000LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54242-112242000LF.pdf
Availability of 54242-112242000LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54242-112242000LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-112242000LF
Internal Part NumberEIS-54242-112242000LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions24
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.255" (31.88mm)
Length - Post (Mating)0.468" (11.88mm)
Length - Stack Height0.787" (20.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-112242000LF
Related Links54242-11, 54242-112242000LF Datasheet, FFF Distributor
54242-112242000LF Details Description
Related parts for 54242-112242000LF
DIODE GEN PURP 200V 600MA MPG06 datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3V SOT23-3 datasheet.pdf
IC MPU SITARA 600MHZ 324NFBGA datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 3POS PIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 50POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf