FFF 54242-406141300LF
54242-406141300LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-406141300LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54242-406141300LF.pdf
Availability of 54242-406141300LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
54242-406141300LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-406141300LF
Internal Part NumberEIS-54242-406141300LF
PackagingBulk
Number of Positions14
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.674" (17.12mm)
Length - Post (Mating)0.162" (4.12mm)
Length - Stack Height0.512" (13.00mm)
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating)78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-406141300LF
Related Links54242-40, 54242-406141300LF Datasheet, FFF Distributor
54242-406141300LF Details Description
Related parts for 54242-406141300LF
IC POT DUAL ADDRESS 100K 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 1.22A 150 MOHM datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT/STORE BUS 16TSSOP datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 4CH DARLNG 16-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 486VWM 777VC AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 3.3V OUT datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PCLIP,STR,BF,USFT,CLO datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf