FFF 54242-806320950LF
54242-806320950LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-806320950LF
Datasheet Download
54242-806320950LF.pdf
Availability of 54242-806320950LF
QUANTITY
54242-806320950LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-806320950LF
Internal Part NumberEIS-54242-806320950LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions32
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.674" (17.12mm)
Length - Post (Mating)0.300" (7.62mm)
Length - Stack Height0.374" (9.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-806320950LF
Related Links54242-80, 54242-806320950LF Datasheet, FFF Distributor
54242-806320950LF Details Description
Related parts for 54242-806320950LF
CONN HEADER 2MM SNGL R/A 28POS datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 200MA 350 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
ADHESIVE SEALANT SIL BLACK PASTE datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS PANEL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CABLE 7COND 14AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE SKT RA datasheet.pdf