FFF 54242-807061350LF
54242-807061350LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-807061350LF
Datasheet Download
54242-807061350LF.pdf
Availability of 54242-807061350LF
QUANTITY
54242-807061350LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-807061350LF
Internal Part NumberEIS-54242-807061350LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions6
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.755" (19.18mm)
Length - Post (Mating)0.223" (5.67mm)
Length - Stack Height0.531" (13.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-807061350LF
Related Links54242-80, 54242-807061350LF Datasheet, FFF Distributor
54242-807061350LF Details Description
Related parts for 54242-807061350LF
Crystal 25.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
TRANS PNP 300V 0.5A TO92 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 13MHZ TAG datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 0.16W J LEAD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 300MW SOT23 datasheet.pdf