FFF 54242-807140950LF
54242-807140950LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-807140950LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
54242-807140950LF.pdf
Availability of 54242-807140950LF
QUANTITY
54242-807140950LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-807140950LF
Internal Part NumberEIS-54242-807140950LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions14
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.755" (19.18mm)
Length - Post (Mating)0.381" (9.68mm)
Length - Stack Height0.374" (9.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-807140950LF
Related Links54242-80, 54242-807140950LF Datasheet, FFF Distributor
54242-807140950LF Details Description
Related parts for 54242-807140950LF
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC AMP MUX 4:1 500MHZ 32-QFN datasheet.pdf
0.64 III/1.0 III 35POS PLUG ASSY datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
IPD M18 SHLD 3W SPST PLUG datasheet.pdf
MINI50 RAHDR SMT 4CKT BRN POL C datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V THRU HOLE datasheet.pdf