FFF 54242-808201350LF
54242-808201350LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-808201350LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK SMT
Datasheet Download
54242-808201350LF.pdf
Availability of 54242-808201350LF
QUANTITY
54242-808201350LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-808201350LF
Internal Part NumberEIS-54242-808201350LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.855" (21.72mm)
Length - Post (Mating)0.324" (8.22mm)
Length - Stack Height0.531" (13.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-808201350LF
Related Links54242-80, 54242-808201350LF Datasheet, FFF Distributor
54242-808201350LF Details Description
Related parts for 54242-808201350LF
IC REG LDO 3V 80MA 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.051 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
HEAT SHRINK FPVW 1 1/2 BK 48 IN datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PANEL MNT SKT datasheet.pdf
LED PMI BLUE 28V FLAT LENS datasheet.pdf
ECCOSTOCK 1/4X12 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
PCI SHROUD datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf