Texas Instruments 551012875-001/NOPB
551012875-001/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
551012875-001/NOPB
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - Op Amps
Brief Description
BOARD EVALUATION OP AMPS SOT-23
Datasheet Download
551012875-001/NOPB.pdf
Availability of 551012875-001/NOPB
QUANTITY
551012875-001/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of 551012875-001/NOPB
Internal Part NumberEIS-551012875-001/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - Op Amps
SeriesWEBENCH® Buildit Board
Channels per IC1 - Single
Amplifier TypeGeneral Purpose
Output Type-
Slew Rate-
-3db Bandwidth-
Current - Output / Channel-
Operating Temperature-
Current - Supply (Main IC)-
Voltage - Supply, Single/Dual (±)-
Board TypeBare (Unpopulated)
Supplied ContentsBoard
Utilized IC / PartSOT-23-5, SOT-23-6 Package
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)551012875-001/NOPB
Related Links551012875, 551012875-001/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
551012875-001/NOPB Details Description
Related parts for 551012875-001/NOPB
CONN IDC SOCKET 30POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/3.3V 1.5A 20VQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 3POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf