TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0122-22-6/9CS2275
55A0122-22-6/9CS2275 picture photo
Mfg. Part Number
55A0122-22-6/9CS2275
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
MULTI-PAIR 2COND 22AWG
Datasheet Download
55A0122-22-6/9CS2275.pdf
Availability of 55A0122-22-6/9CS2275
QUANTITY
55A0122-22-6/9CS2275 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55A0122-22-6/9CS2275
Internal Part NumberEIS-55A0122-22-6/9CS2275
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information403895-000 Statement of ComplianceRoHS 2 Statement
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series-
Cable TypeMulti-Conductor
Number of Conductors2 (1 Pair Twisted)
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand-
Conductor MaterialCopper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter0.086" (2.18mm)
Shield Type-
Length-
Jacket Color-
Ratings-
Features-
Voltage600V
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Usage-
Conductor Insulation-
Jacket (Insulation) Thickness-
Shield Material-
Shield Coverage-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55A0122-22-6/9CS2275
55A0122-22-6/9CS2275 Details Description
Related parts for 55A0122-22-6/9CS2275
IDC CABLE - CSC16G/AE16M/X datasheet.pdf
IC RESET OD 4.5V 100MS 5SSOP datasheet.pdf
IC COMP R-RINOUT DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-6 datasheet.pdf
FUSE 50A 1250V 1KN/110 AR CU datasheet.pdf
Z-PACK/C SPACER 1,9 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 39K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf