TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 55FB1521-22-FLT2-0CS2882
55FB1521-22-FLT2-0CS2882 picture photo
Mfg. Part Number
55FB1521-22-FLT2-0CS2882
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
FILTER LINE CABLES
Datasheet Download
55FB1521-22-FLT2-0CS2882.pdf
Availability of 55FB1521-22-FLT2-0CS2882
QUANTITY
55FB1521-22-FLT2-0CS2882 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55FB1521-22-FLT2-0CS2882
Internal Part NumberEIS-55FB1521-22-FLT2-0CS2882
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55FB1521-22-FLT2-0CS2882
55FB1521-22-FLT2-0CS2882 Details Description
Related parts for 55FB1521-22-FLT2-0CS2882
CAP TANT 22UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER GH TOP 2POS 1.25MM datasheet.pdf
DBL BANANA/MINI CLIP RG58C/U 36" datasheet.pdf
RES 7.0K OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 10% 1410 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
SWITCH UNIT PB WHT ALT ACT datasheet.pdf
RES 30K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
SOFIX COVER datasheet.pdf
DRIVE 3 PHASE 400V D-FRAME datasheet.pdf
FIXED IND 0.8NH 320MA 400 MOHM datasheet.pdf