TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 55FB1534-24-FLT3-0CS2173
55FB1534-24-FLT3-0CS2173 picture photo
Mfg. Part Number
55FB1534-24-FLT3-0CS2173
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Datasheet Download
55FB1534-24-FLT3-0CS2173.pdf
Availability of 55FB1534-24-FLT3-0CS2173
QUANTITY
55FB1534-24-FLT3-0CS2173 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55FB1534-24-FLT3-0CS2173
Internal Part NumberEIS-55FB1534-24-FLT3-0CS2173
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55FB1534-24-FLT3-0CS2173
55FB1534-24-FLT3-0CS2173 Details Description
Related parts for 55FB1534-24-FLT3-0CS2173
PCB COPPER CLAD 12X12" 1 SIDE datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN HOUSING RCPT 4POS NATURAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MTP 12.7/SMS TKA BLACK DOME datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf