Vishay/BCcomponents MBA02040C6341FCT00
MBA02040C6341FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C6341FCT00
Brief Description
RES 6.34K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C6341FCT00.pdf
Availability of MBA02040C6341FCT00
QUANTITY
MBA02040C6341FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C6341FCT00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C6341FCT00
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C6341FCT00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C6341FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C6341FCT00 Details Description
Related parts for MBA02040C6341FCT00
IC XLATOR 9BIT ECL-TTL 28-PLCC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
RES 5 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 18.5VOUT 25W datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 24VC 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
Micropower Low Cost Fixed 3.3 V, 5 V, 12 V and Adjustable DC-to-DC Converter IC datasheet.pdf