Murata Electronics North America GRM188C81E225ME11D
GRM188C81E225ME11D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188C81E225ME11D
Brief Description
CAP CER 2.2UF 25V X6S 0603
Datasheet Download
GRM188C81E225ME11D.pdf
Availability of GRM188C81E225ME11D
QUANTITY
GRM188C81E225ME11D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188C81E225ME11D
Internal Part NumberEIS-GRM188C81E225ME11D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188C81E225ME11D
Related LinksGRM188C81, GRM188C81E225ME11D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188C81E225ME11D Details Description
Related parts for GRM188C81E225ME11D
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 1000MA DPST 8-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN SMD SHD HDR GOLD 18POS datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CMOS TYPE OP AMP SMV datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf
CAP CER 360PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf