Vishay/Sprague T95D157M010LZSS
T95D157M010LZSS picture photo
Mfg. Part Number
T95D157M010LZSS
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
T95D157M010LZSS.pdf
Availability of T95D157M010LZSS
QUANTITY
T95D157M010LZSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D157M010LZSS
Internal Part NumberEIS-T95D157M010LZSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D157M010LZSS
Related LinksT95D157, T95D157M010LZSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D157M010LZSS Details Description
Related parts for T95D157M010LZSS
ICL 1.3 OHM 20% 7A 15.5MM datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 2.54MM datasheet.pdf
INPUT MODULE 8 DIGITAL 24VDC datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.05M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf