TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 55FB2544-24-FLT4-0CS2858
55FB2544-24-FLT4-0CS2858 picture photo
Mfg. Part Number
55FB2544-24-FLT4-0CS2858
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Datasheet Download
55FB2544-24-FLT4-0CS2858.pdf
Availability of 55FB2544-24-FLT4-0CS2858
QUANTITY
55FB2544-24-FLT4-0CS2858 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55FB2544-24-FLT4-0CS2858
Internal Part NumberEIS-55FB2544-24-FLT4-0CS2858
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55FB2544-24-FLT4-0CS2858
55FB2544-24-FLT4-0CS2858 Details Description
Related parts for 55FB2544-24-FLT4-0CS2858
TERM BLOCK PLUG 12POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
SENSR OPTO TRANS 1.27MM REFL PCB datasheet.pdf
IC REG BCK 1.8V 0.8A SYNC 12TQFN datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 24POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 500MW DO213AB datasheet.pdf