TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0812-22-95
55PC0812-22-95 picture photo
Mfg. Part Number
55PC0812-22-95
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
CABLE STRANDED
Datasheet Download
55PC0812-22-95.pdf
Availability of 55PC0812-22-95
QUANTITY
55PC0812-22-95 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC0812-22-95
Internal Part NumberEIS-55PC0812-22-95
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC0812-22-95
Related Links55PC081, 55PC0812-22-95 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
55PC0812-22-95 Details Description
Related parts for 55PC0812-22-95
BATTERY NIMH 1.2V 1900MAH datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 330 OHM 1% 0603 datasheet.pdf
FUSE 200A 690V 1EK/76 AR UC datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
AC FILTER T/H COMMON MODE SU 9HF datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf