3M 5602-12-0142A-800
5602-12-0142A-800 picture photo
Mfg. Part Number
5602-12-0142A-800
Brief Description
CABLE SATA 3.0 R/A-ST 0.80M
Datasheet Download
5602-12-0142A-800.pdf
Availability of 5602-12-0142A-800
QUANTITY
5602-12-0142A-800 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5602-12-0142A-800
Internal Part NumberEIS-5602-12-0142A-800
Number of Positions7
Connector TypeReceptacle to Receptacle, Right Angle
GenderFemale to Female
Fastening TypePush-Pull
UsageInternal
Length2.62' (800mm)
ColorSilver
ShieldingShielded
Wire Gauge30 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max-
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5602-12-0142A-800
Related Links5602-12-, 5602-12-0142A-800 Datasheet, 3M Distributor
5602-12-0142A-800 Details Description
Related parts for 5602-12-0142A-800
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
IC DRVR FET P-P 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 20K OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 220W 23SIL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG WHITE 250' datasheet.pdf
LM 5.00/180/24 BK datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf