Vishay/BCcomponents 564R75GAT10
564R75GAT10 picture photo
Mfg. Part Number
564R75GAT10
Brief Description
CAP CER 100PF 7.5KV X5F RADIAL
Datasheet Download
564R75GAT10.pdf
Availability of 564R75GAT10
QUANTITY
564R75GAT10 Order Process
Ship out your order
Specifications of 564R75GAT10
Internal Part NumberEIS-564R75GAT10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated7500V (7.5kV)
Temperature CoefficientX5F
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.531" Dia (13.50mm)
Height - Seated (Max)0.720" (18.30mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564R75GAT10
Related Links564R7, 564R75GAT10 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564R75GAT10 Details Description
Related parts for 564R75GAT10
WRIST STRAP ADJ 10' COILED CORD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 20-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC GATE NOR 6CH 2-INP 20-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2910 datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
SURFACE ROLL 1-1/2"X30' A MED datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf