Vishay/BCcomponents 564RC0GAJ602EJ240J
564RC0GAJ602EJ240J picture photo
Mfg. Part Number
564RC0GAJ602EJ240J
Brief Description
CAP CER 24PF 6KV NP0 RADIAL
Datasheet Download
564RC0GAJ602EJ240J.pdf
Availability of 564RC0GAJ602EJ240J
QUANTITY
564RC0GAJ602EJ240J Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RC0GAJ602EJ240J
Internal Part NumberEIS-564RC0GAJ602EJ240J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated6000V (6kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RC0GAJ602EJ240J
Related Links564RC0GAJ, 564RC0GAJ602EJ240J Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RC0GAJ602EJ240J Details Description
Related parts for 564RC0GAJ602EJ240J
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 16MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20DIP datasheet.pdf
IC MOSFET OMNIFET II 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CABLE ASSY 5POS MALE M12 5M datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf