Vishay/BCcomponents 564RX5SXE202EJ332K
564RX5SXE202EJ332K picture photo
Mfg. Part Number
564RX5SXE202EJ332K
Brief Description
CAP CER 3300PF 2KV X5S RADIAL
Datasheet Download
564RX5SXE202EJ332K.pdf
Availability of 564RX5SXE202EJ332K
QUANTITY
564RX5SXE202EJ332K Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RX5SXE202EJ332K
Internal Part NumberEIS-564RX5SXE202EJ332K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesLow Dissipation Factor
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RX5SXE202EJ332K
Related Links564RX5SXE, 564RX5SXE202EJ332K Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RX5SXE202EJ332K Details Description
Related parts for 564RX5SXE202EJ332K
RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
LPP 7.62/02/90 3.2SN OR datasheet.pdf
BAG 6X30" MOISTURE BARRIER 1=1EA datasheet.pdf
10000UF 25V 25.4X53.98 85C AXI datasheet.pdf