FFF 57102-G06-16ULF
57102-G06-16ULF picture photo
Mfg. Part Number
57102-G06-16ULF
Brief Description
MINITEK
Datasheet Download
57102-G06-16ULF.pdf
Availability of 57102-G06-16ULF
QUANTITY
57102-G06-16ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 57102-G06-16ULF
Internal Part NumberEIS-57102-G06-16ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package18
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)57102-G06-16ULF
Related Links57102-G, 57102-G06-16ULF Datasheet, FFF Distributor
57102-G06-16ULF Details Description
Related parts for 57102-G06-16ULF
CAP CER 22PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 35POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
FLAT TOP PANEL 1PC EXTRUSION datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 5.1M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP TFT-LCD QUAD 16V 14SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf