FFF 57202-F52-22ALF
57202-F52-22ALF picture photo
Mfg. Part Number
57202-F52-22ALF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
MINITEK HDR
Datasheet Download
57202-F52-22ALF.pdf
Availability of 57202-F52-22ALF
QUANTITY
57202-F52-22ALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 57202-F52-22ALF
Internal Part NumberEIS-57202-F52-22ALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions44
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)57202-F52-22ALF
Related Links57202-F, 57202-F52-22ALF Datasheet, FFF Distributor
57202-F52-22ALF Details Description
Related parts for 57202-F52-22ALF
POT 50K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
MINI FIT JR RA ASSY - 4CKT datasheet.pdf
CORD 5 POS MALE, RA 1M datasheet.pdf
3 ROW FEMALE CRIMP ASSY 27 WAY datasheet.pdf
COUNTER 5 CHAR 115V PANEL MOUNT datasheet.pdf
EMITTER UV 387NM 30A MODULE datasheet.pdf