FFF 58334-103LF
58334-103LF picture photo
Mfg. Part Number
58334-103LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
METRAL HDR 4RX1M SIG
Datasheet Download
58334-103LF.pdf
Availability of 58334-103LF
QUANTITY
58334-103LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 58334-103LF
Internal Part NumberEIS-58334-103LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationNew Alloy 02/Aug/2013
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 29/Jan/2015
PCN OtherMultiple Devices Material 25/Nov/2014
Multiple Devices Material Reversal 22/Apr/2015
Standard Package1,920
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesMetral®
PackagingTube
Connector Usage-
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector Style-
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows4
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)58334-103LF
Related Links58334, 58334-103LF Datasheet, FFF Distributor
58334-103LF Details Description
Related parts for 58334-103LF
IDC CABLE - MPR26K/MC26F/MPR26K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER SGL SCHMITT SC-88A datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 0.5A 3DDPAK datasheet.pdf
SENSOR MAGNETOPOT 10K OHM 100MM datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
ANTI-VIBRATE GROMMET datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL TS 2" 8A CRS datasheet.pdf
RES 30K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 49 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf