Dialight 5861A06105F
5861A06105F picture photo
Mfg. Part Number
5861A06105F
Brief Description
LED WEDGE BASED T5 28V WHITE
Datasheet Download
5861A06105F.pdf
Availability of 5861A06105F
QUANTITY
5861A06105F Order Process
Ship out your order
Specifications of 5861A06105F
Internal Part NumberEIS-5861A06105F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Series586
Can Replace LampsMultiple Wedge Base Lamps
Size / DimensionT - 1 3/4
Wavelength-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)28V
Base TypeWedge (T5)
ColorWhite
Millicandela Rating460mcd
ConfigurationSingle
ApplicationsIncandescent Replacements, Indicator Lights
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5861A06105F
Related Links5861A, 5861A06105F Datasheet, Dialight Distributor
5861A06105F Details Description
Related parts for 5861A06105F
Connector Header 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 7/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 145MA 730 MOHM datasheet.pdf