Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y4078100R000F9L
Y4078100R000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y4078100R000F9L
Brief Description
RES 100 OHM .3W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y4078100R000F9L.pdf
Availability of Y4078100R000F9L
QUANTITY
Y4078100R000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y4078100R000F9L
Internal Part NumberEIS-Y4078100R000F9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y4078100R000F9L
Y4078100R000F9L Details Description
Related parts for Y4078100R000F9L
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 90.6 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 250A DO205AB datasheet.pdf
DOUBLE M30 SHORT PW 5M NPN NC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf