FFF 59132-G36-10-105LF
59132-G36-10-105LF picture photo
Mfg. Part Number
59132-G36-10-105LF
Brief Description
CONN HEADER STRT
Datasheet Download
59132-G36-10-105LF.pdf
Availability of 59132-G36-10-105LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
59132-G36-10-105LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 59132-G36-10-105LF
Internal Part NumberEIS-59132-G36-10-105LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.673" (17.10mm)
Length - Post (Mating)0.142" (3.60mm)
Length - Stack Height0.413" (10.50mm)
Length - Tail0.118" (3.00mm)
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)59132-G36-10-105LF
Related Links59132-G36, 59132-G36-10-105LF Datasheet, FFF Distributor
59132-G36-10-105LF Details Description
Related parts for 59132-G36-10-105LF
DIODE MODULE 400V 89A TO249AA datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 533MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 SQ WW datasheet.pdf
POT 20K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
TVS DIODE 190VWM 307.8VC SMC datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
EVAL EMC RS-485 CERTIFIED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
USB CONN RCPT R/A OFFSET 2.40MM datasheet.pdf