Vishay/Sprague 591D226X9004B2T15H
591D226X9004B2T15H picture photo
Mfg. Part Number
591D226X9004B2T15H
Brief Description
CAP TANT 22UF 4V 10% 1611
Datasheet Download
591D226X9004B2T15H.pdf
Availability of 591D226X9004B2T15H
QUANTITY
591D226X9004B2T15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 591D226X9004B2T15H
Internal Part NumberEIS-591D226X9004B2T15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1611 (4028 Metric)
Size / Dimension0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)591D226X9004B2T15H
Related Links591D226X9, 591D226X9004B2T15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
591D226X9004B2T15H Details Description
Related parts for 591D226X9004B2T15H
IDC CABLE - MPD20K/MC20G/MPD20K datasheet.pdf
CONN FFC 14POS 2.54MM R/A datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 120W datasheet.pdf
RES SMD 8.87KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 12K OHM 75W datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf