Amphenol Industrial PT07SE12-10P-027
PT07SE12-10P-027 picture photo
Mfg. Part Number
PT07SE12-10P-027
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
PTSE 10C 10#20 PIN RECP
Datasheet Download
PT07SE12-10P-027.pdf
Availability of PT07SE12-10P-027
QUANTITY
PT07SE12-10P-027 Order Process
Ship out your order
Specifications of PT07SE12-10P-027
Internal Part NumberEIS-PT07SE12-10P-027
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT07SE12-10P-027
Related LinksPT07SE12, PT07SE12-10P-027 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT07SE12-10P-027 Details Description
Related parts for PT07SE12-10P-027
IDC CABLE - MKR16K/MC16G/MPR16K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOD RF 24XSTREAM 50MW RPSMA IND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 1.0MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DSUB 9 F SOD FLOA G TIN datasheet.pdf