FFF 59202-F36-25-114LF
59202-F36-25-114LF picture photo
Mfg. Part Number
59202-F36-25-114LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
MTK R/R SMT HDR
Datasheet Download
59202-F36-25-114LF.pdf
Availability of 59202-F36-25-114LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
59202-F36-25-114LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 59202-F36-25-114LF
Internal Part NumberEIS-59202-F36-25-114LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package700
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions50
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.610" (15.50mm)
Length - Post (Mating)0.161" (4.10mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)8µin (0.20µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)59202-F36-25-114LF
Related Links59202-F36, 59202-F36-25-114LF Datasheet, FFF Distributor
59202-F36-25-114LF Details Description
Related parts for 59202-F36-25-114LF
IC SWITCH BUS 20BIT FET 48-TVSOP datasheet.pdf
MOSFET 6N-CH 200V 104A SP6-P datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMC datasheet.pdf
CONTACT A SOUDER E datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 41POS 0.25MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 285MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
KIT JUMPSTART TTL-SRL ADAPTER datasheet.pdf
IC POWER MONITOR I2C 12-MSOP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 7.5VOUT 75W datasheet.pdf