FFF 59202-S22-10-025LF
59202-S22-10-025LF picture photo
Mfg. Part Number
59202-S22-10-025LF
Brief Description
CONN HEADER STRT
Datasheet Download
59202-S22-10-025LF.pdf
Availability of 59202-S22-10-025LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
59202-S22-10-025LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 59202-S22-10-025LF
Internal Part NumberEIS-59202-S22-10-025LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.256" (6.50mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)59202-S22-10-025LF
Related Links59202-S22, 59202-S22-10-025LF Datasheet, FFF Distributor
59202-S22-10-025LF Details Description
Related parts for 59202-S22-10-025LF
CONN EDGECARD EXTEND 44POS .156 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
WRENCH OPEN END 10MM 4.21" datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/4"-15' YLLW/GREEN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 5W SMBG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 90V 0.2A 5SOT-23 datasheet.pdf