Vishay/Sprague 592D337X96R3R2T12H
592D337X96R3R2T12H picture photo
Mfg. Part Number
592D337X96R3R2T12H
Brief Description
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2824
Datasheet Download
592D337X96R3R2T12H.pdf
Availability of 592D337X96R3R2T12H
QUANTITY
592D337X96R3R2T12H Order Process
Ship out your order
Specifications of 592D337X96R3R2T12H
Internal Part NumberEIS-592D337X96R3R2T12H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)592D337X96R3R2T12H
Related Links592D337X9, 592D337X96R3R2T12H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
592D337X96R3R2T12H Details Description
Related parts for 592D337X96R3R2T12H
IC DESERIAL SDI W/LVDS 48LLP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT SCK datasheet.pdf
IC OSC XTAL DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 10.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf