Cornell Dubilier Electronics HVMLS331M200EK1D
HVMLS331M200EK1D picture photo
Mfg. Part Number
HVMLS331M200EK1D
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 200V FLATPACK
Datasheet Download
HVMLS331M200EK1D.pdf
Availability of HVMLS331M200EK1D
QUANTITY
HVMLS331M200EK1D Order Process
Ship out your order
Specifications of HVMLS331M200EK1D
Internal Part NumberEIS-HVMLS331M200EK1D
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)426 mOhm
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current4.9A
Impedance-
Lead Spacing1.000" (25.40mm)
Size / Dimension1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
Height - Seated (Max)0.500" (12.70mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseFlatPack, Tabbed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HVMLS331M200EK1D
Related LinksHVMLS331, HVMLS331M200EK1D Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
HVMLS331M200EK1D Details Description
Related parts for HVMLS331M200EK1D
CAP TANT 10UF 25V 20% 2413 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SINGLE MOUNT KIT FOR J7TKN-B datasheet.pdf
CONV DC/DC 48V 3.3V 9A 30W SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2900K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
2WAY POWER DIV 500MHZ-3GHZ datasheet.pdf
DPDT SWITCH 0.5 - 3.0GHZ 12 MLF datasheet.pdf