Vishay/Sprague 593D107X0010C2TE3
593D107X0010C2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
593D107X0010C2TE3
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 20% 2312
Datasheet Download
593D107X0010C2TE3.pdf
Availability of 593D107X0010C2TE3
QUANTITY
593D107X0010C2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 593D107X0010C2TE3
Internal Part NumberEIS-593D107X0010C2TE3
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)593D107X0010C2TE3
Related Links593D107X, 593D107X0010C2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
593D107X0010C2TE3 Details Description
Related parts for 593D107X0010C2TE3
IC FPGA 128 I/O 208QFP datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 3.3V LP 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
16 MTE SHRD PIN SR LATCH .100 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 6.3"L X 6.3"W datasheet.pdf
POT 50K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf